Polska – Southampton

Autobusy Polska – Southampton. Przewozy autokarowe Polska – Anglia – Polska. Busy Southampton. Tanie bilety autokarowe – rezerwacja i  zakup online.

Sprawdź w dwóch systemach – Voyager oraz Euroticket

Autokary do Wielkiej Brytanii tanie autobusy polska - southampton

Southampton to portowe miasto położone w południowej Anglii. Leży ono w hrabstwie Hampshire i posiada port o znaczeniu międzynarodowym. Historyczne znaczenie portu związane jest z tym, że właśnie z tego portu rozpoczynały podróże takie statki, jak: „Queen Mary”, „Queen Elizabeth” oraz „Titanic”. W mieście znajdowała  się również słynna wytwórnia lotnicza „Supermarine” kojarzona przez wszystkich dzięki produkowaniu samolotów myśliwskich Spitfire. To one wiodły prym w czasie II wojny światowej.

Przewozy autokarowe z Polski do Anglii oferują także tanie bilety autokarowe do Southampton, aby w celach turystycznych zwiedzać ten uroczy zakątek Ziemi. Miejsce zachwyca swoim cudownym klimatem. Podziwia się tu kulturę jego mieszkańców nie wyłączając zabytków architektury. Stacja kolejowa Southampton Central to obiekt warty zobaczenia. Wśród przewoźników, którzy w swojej ofercie mają autobusy Polska – Southamton możemy znaleźć tanie linie autokarowe Sindbad, autobusy Polonia Transport, Interbus, międzynarodowe przewozy autokarowe Eurobus Eurolines Polska, Autokar Polska oraz Agat.

Miasto Southampton posiada dwa uniwersytety: University of Southampton oraz Southampton Solent University. W pierwszym z nich znajduje się Krajowe Centrum Oceaniczne (National Oceanography Centre). Największą dumą miasta jest piłkarskie klub Southampton Football Club założony w 1885 r. i odnoszący większe sukcesy piłkarskie.

Przykładowa trasa na jakiej kursują autobusy Polska – Southampton przebiega przez miasta:

– Hrubieszów, Zamość, Krasnystaw, Chełm, Lublin, Puławy, Radom, Berlin, Dover, Maidstone, Londyn, Southampton.

– Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Berlin, Dover, Maidstone, Londyn, Southampton.

Sprawdź także:

autokary do Londynu,

autobusy Polska – Doncaster,

tanie bilety autokarowe do Leeds,

autokary do Manchesteru,

tanie bilety autokarowe do Sheffield.

[Głosów:4    Średnia:4.5/5]