Polska – Luton

Przewozy autokarowe do Anglii. Autobusy do Luton. Transport osób Polska Luton. Tanie bilety autokarowe do Luton – rezerwacja i  zakup online!

autobusy do luton autobusy polska luton anglia

 Rezerwuj bilety autokarowe do Luton w systemie Voyager lub Euroticket

Przewozy autokarowe do Anglii, a w zasadzie autobusy do Luton w swojej ofercie maja linie autokarowe Sindbad, Interbus Sindbad oraz Polonia Transport. Zarówno bilety autokarowe Sindbad jak i Interbus Sindbad czy bilety Polonia Transport do Luton kupimy korzystając z naszej wyszukiwarki Voyager. Obecnie przewoźnicy do anglii oferujące swoje usługi w systemie Euroticket nie mają trasy Polska Luton Polska., co jednak  w przyszłości może się zmienić.

Autokarem do Luton

Luton zalicza się do angielskich miast, położonych w niewielkiej odległości od Londynu. Luton leży od centrum stolicy zaledwie pięćdziesiąt kilometrów. Luton było uznawane za część Bedfordshire – zaledwie od dwudziestu pięciu lat uznaje się je za samodzielne. Na ziemiach, na których położone jest Luton, pierwsze ślady osadnictwa datuje się na okres paleolitu. Właśnie z tego powodu, busy Luton wybierane są przez pasjonatów archeologii.

Samo miasto zostało założone około VI wieku – nazywało się wtedy Leatun, w związku z położeniem okolicznej rzeki o nazwie Lea. Turyści przybywają także po to, by zobaczyć kościół Świętej Marii, którego wybudowanie datuje się na XII wiek. Na przedmieściach Luton, zlokalizowana jest także bogata posiadłość Luton Hoo, przypominająca o typowo angielskim, arystokratycznym stylu.

Co roku, bilety autokarowe do Luton, sprzedają się w błyskawicznym tempie, ponieważ to właśnie tutaj odbywa się jednodniowy, słynny karnawał, w trakcie którego można podziwiać barwne stroje i spróbować lokalnych potraw.

Autokary do Anglii, w tym również autobusy do Luton przejeżdżają przez następujące miasta:

– Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Rzeszów, Dębica, Tarnów, Kraków, Katowice, Bytom, Gliwice, Opole, Wrocław, Legnica, Zielona Góra, Słubice, Maidstone, Londyn, Luton, Peterborough, Leicester, Nottingham, Sheffield, Doncaster, Hull, York, Darlington, Newcastle, Edinburgh, Glasgow.

– Biała Podlaska, Siedlce, Białystok, Łomża, Ostrołęka, Warszawa, Łódź, Konin, Poznań, Płock, Włocławek, Toruń, Inowrocław, Gniezno, Świebodzin, Słubice, Maidstone, Londyn, Luton, Northampton, Coventry, Birmingham, Stoke On Trent, Manchester, Leeds, Bradford.

Na naszej stronie znajdziesz również:

[Głosów:2    Średnia:4/5]