Polska – Cardiff

Autokary Polska – Cardiff

Tanie autokary z Polski do Cardiff. Bilety autokarowe do Anglii. Ceny prosto od przewoźników – bez prowizji i dodatkowych opłat. Rezerwacja i zakup online.

Wybierz tanie bilety autokarowe do Anglii w jednym z dwóch systemów VOYAGER lub EUROTICKET:

euroticket voyager

Cardiff (wal. Caerdydd) to miasto w Wielkiej Brytanii, stolica i jednocześnie największe z miast Walii, położone nad rzeką Taff, u ujścia Kanału Bristolskiego. Językiem urzędowym w Cardiff, oprócz angielskiego jest także walijski.

Historia miasta sięga okresu starożytnego, kiedy to miasto znajdowało się pod panowaniem rzymskim. Później splądrowali je  Wikingowie, a następnie zajęli Normanowie. Miasto najeżdżali też Anglicy i Saksończycy. Największy rozwój Cardiff przypada na XVI w. Powstała tam kolej umożliwiła transport węgla, który stał się głównym surowcem eksportowym Cardiff.

Osoby obierające sobie Cardiff za cel swojej podróży powinny koniecznie zobaczyć tamtejszy zamek zbudowany na gruzach dawnej rzymskiej warowni. Oprócz tego warta zobaczenia jest także Katedra Liandaff pochodząca z XI w., zamek Castle Coch oraz Bute Park. Do tego, podobnie jak w innych brytyjskich miastach, także w Cardiff znajdziemy liczne muzea i galerie sztuki.

polska - cardiff, autokary do Anglii

Przewozy autokarowe do Cardiff są bardzo chętnie wybierane nie tylko ze względu na walory turystyczne miasta, ale przede wszystkim na jego potencjał gospodarczy i możliwość zatrudnienia. Autobusy do Cardiff jeżdżą niemal regularnie, a przewozy te wykonują: Eurobus Eurolines, Biacomex Transport, Orland, Sokół oraz Trans Serviece. Ofertę tych przewoźników znajdziemy w wyszukiwarce tanich biletów autokarowych Euroticket. Gdyby jednak proponowana przez przewoźnika data lub cena biletu nam nie odpowiadała możemy skorzystać z konkurencyjnej wyszukiwarki Voyager, w której bilety autokarowe do Cardiff oferuje Sindbad, Interbus oraz Polonia Transport.

Warto zauważyć, że w systemach Voyager oraz Euroticket znajdziemy także tanie bilety autokarowe do Anglii, w tym również bilety autokarowe do Leeds, autobusy do Sheffield, przewozy autokarowe do Londynu oraz autokary z Polski do Birmingham.

 

[Głosów:5    Średnia:4/5]