Polska – Blackpool

Przewozy autokarowe do Anglii. Autobusy do Blackpool. Transport osób Polska Blackpool. Tanie bilety autokarowe do Blackpool – rezerwacja i  zakup online!

tanie bilety autokarowe do blackpool w anglii autokary do blackpool

Wśród przewoźników, którzy w swojej ofercie mają autokary Polska Anglia i jednocześnie uwzględniają w swoim rozkładzie jazdy także autobusy do Blackpool znajdziemy m.in. autokary Eurobus Eurolines Polska oraz współpracujące z nimi firmy Biacomex Transport, Eurotrans, Orland, Sokół oraz Trans Service. Tanie bilety autokarowe do Blackpool można kupić za pośrednictwem wyszukiwarki Euroticket. Znajdziemy tam także autokary do innych brytyjskich miejscowości, w tym oczywiście autobusy do Londynu, autokary do Manchesteru, Glasgow, Aberdeen, Liverpool i wielu innych miejscowości. Niestety obecnie żaden z przewoźników znajdujących się w wyszukiwarce Voyager (Sindbad, Interbus, Almabus, Rudnik Tumay) nie ma w swojej ofercie autokarów z Polski do Blackpool, jednak znajdziemy tam autobusy do kilkudziesięciu innych miejscowości w tym autokary do Londynu, Sheffield, Southampton, Aberdeen i wielu innych.

Blackpool zalicza się do grupy najpopularniejszych miast w Wielkiej Brytanii. Zlokalizowane jest na terytorium North West England, w hrabstwie Lancashire. Blackpool cieszy się popularnością ze względu na bliskość Morza Irlandzkiego – co roku miejsce to zwiedza około dziesięciu milionów turystów, także z Polski. Autobusy do Blackpool wybierane są przez wszystkich tych, którzy w sezonie letnim pragną odpocząć na czystej, rozgrzanej plaży, jak również przez osoby, które wybierają się do pracy w Anglii.

Miasto to jest także istotne ze względu na rozwijający się przemysł lotniczy i samochodowy. Lotnisko w Blackpool, położone jest 4.8 km od centrum miasta. To właśnie za jego pośrednictwem, organizuje się loty około trzystu tysięcy pasażerów rocznie. Pasjonaci tańca, kupują bilety autokarowe do Blackpool, by odwiedzić coroczny Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego. Polacy interesują się także miastem, ze względu na obecność jednej z najbardziej znanych polskich poetek, Marię Pawlikowską – Jasnorzewską. Artystka mieszkała tutaj i tworzyła, przez całą II wojnę światową.

Przykładowa trasa na jakiej kursują autokary do Blackpool wygląda następująco:

– Jelenia Góra, Lwówek Śląski, bolesławiec, Berlin, Dover, Maidstone, Londyn, Blackpool.

– Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Berlin, Dover, Maidstone, Londyn, Blackpool.

– Sokółka, Czarna Białostocka, Białystok, Zambrów, Ostrów Mazowiecka, Wyszków, Berlin, Dover, Maidstone, Londyn, Blackpool.

[Głosów:1    Średnia:5/5]