Polska – Aberdeen

Przewozy autokarowe do Anglii. Autobusy Polska – Aberdeen. Tanie bilety autokarowe do Aberdeen – rezerwacja i  zakup online!

euroticket voyager

Aberdeen (scots. Aiberdeen; gael. Obar Dheathain) to brytyjskie miasto, położone w północno-wschodniej Szkocji, nad ujściem rzek Dee i Don do Morza Północnego. Często nazywa się je granitowym miastem, ponieważ większość  starszych budynków zbudowano właśnie z tego kruszcu.

Do najpopularniejszych zabytków znajdujących się w Aberdeen należą budynki uniwersytetu założonego w 1494 r., katedra wczesnogotycka St. Machar oraz zabytkowa kaplica i budynki King’s College oraz Marishall College.

polska - aberdeen, autokary do anglii

Tanie bilety autokarowe do Anglii

W mieście funkcjonuje głównie przemysł stoczniowy, maszynowy oraz chemiczny. Znajduje się tutaj duży port rybacki oraz kamieniołomy wypełnione granitem. W przeszłości znajdowała się tutaj siedziba biskupstwa. Dzięki znalezionym w latach 70. XX w. złożom ropy naftowej, Aberdeen jest obecnie jednym z bogatszych miast Wielkiej Brytanii.

Ponieważ  przewozy autokarowe do Anglii cieszą się bardzo dużą popularnością, znalezienie tanich biletów nie jest problemem. Wystarczy skorzystać z zamieszczonych na naszej stronie internetowej przeglądarek Euroticket oraz Voyager. Z ich pomocą wyszukamy nie tylko przewozy autokarowe do Aberdeen, ale także autobusy do Bristolu, Birmingham, bilety autokarowe do Londynu, a także autobusy z Polski do Sheffield, Cardiff czy autobusy do Londynu. Wśród przewoźników kursujących na trasie Polska – Anglia – Polska, a zwłaszcza obsługujących autokary z Polski do Aberdeen znajdziemy Eurobus Eurolines, Biacomex Transport, Eurotrans, Orland, Sokół i Trans Service (wyszukiwarka Euroticket) oraz Sindbad, Interbus (wyszukiwarka Voyager).

Przykładowa trasa z Polski do Aberdeen prowadzi przez miasta: Sokółka, Czarna Białostocka, Białystok, Zambrów, Ostrów Mazowiecka, Wyszków, Berlin, Dover, Maidstone, Londyn, Aberdeen.

[Głosów:9    Średnia:4.8/5]